Przeczytaj jak potrzebny jest dobór właściwych balsamów dla naszej cery

Część z nas poszukując odpowiednich kosmetyków, kieruje się rodzajem skóry. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy wyjątkowo istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy wybrać puder na uroczyste wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby wybrany specyfik utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Dodatkowo, wskazane jest, aby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Dlatego właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo starannie kryjące wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy chciały uzyskać rezultat estetycznej cery, wtenczas warto zastosować puder sypki, który w idealny sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Dlatego, nakładanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo rzadkiej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych uwag. Wiemy dobrze, że wybór właściwego podkładu jest szczególnie skomplikowany.

Większość spośród nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do rodzaju cery. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy użyć podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład był dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani także za gęsty, ponieważ zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, gdyż te atrybuty są kwestią indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego ocenienia typu skóry, ponieważ z pewnością usprawni to wybór wszelkich stosowanych kosmetyków.