Sprawdź jak właściwie zamontować drzwi do swojego pokoju

Poprzednim razem zachęcaliśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy równoczesnym montowaniu nowych drzwi. Przekażemy Państwu parę uwag, na ten temat. Na wstępie należy pamiętać, aby po wcześniejszym wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie pianki poliuretanowej, aczkolwiek zdecydowanie pewniej jest zamontować ościeżnicę za pomocą kołków. Powstałe szczeliny, na skutek montażu należy wypełnić za pomocą pianki montażowej do stolarki. Uwaga, jak będą Państwo wypełniali puste przestrzenie pianką, powinno się zachować rozwagę jak również, nie należy jej nakładać w zbyt dużej ilości, gdyż przy schnięciu pianki, może ona rozepchnąć wolne pola i tym samym zniekształcić ościeżnicę. Gdy piana już właściwie zaschnie, wówczas można przejść do następnego etapu. Pomiędzy szczeliną a ościeżnicą zawsze tworzą się wolne odstępy, idealnym sposobem na ich zakrycie są listwy maskujące, które instaluje się za pomocą kleju. Tak oto przygotowaną ościeżnicę, należy wykończyć silikonem w odcieniu drzwi. Jeśli już jest dokładnie przygotowana ościeżnica, wówczas można zastanowić się nad doborem rodzaju drzwi wewnętrznych.

Otóż, drzwi można otwierać na mnóstwo sposobów, i tak na przykład wyróżnia się drzwi lewostronne, prawostronne, otwierane do wewnątrz, bądź na zewnątrz, w ścianie lub po ścianie. Wszystko jest zależne od tego, czy jest się leworęcznym, albo praworęcznym. Aczkolwiek, do małych pomieszczeń radzi się montować drzwi chowane w ścianie, jednak ażeby taki rodzaj drzwi zamontować to trzeba uprzednio wcześniej uwzględnić je w projekcie mieszkania, natomiast sam system naścienny można przygotować później. Tak więc, rodzaj drzwi wewnętrznych jest uzależniony od tego, jakie jest pomieszczenie, a także, w jaki sposób są ustawione meble. Na dzień obecny zaleca się montaż systemów przesuwnych, ich niezaprzeczalną zaletą jest oszczędność miejsca, gdyż nie potrzebują one odpowiedniego promienia do otwarcia, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Jednakże, aby je zamontować, należy pamiętać, aby pozostawić puste miejsce na ścianie, po jakiej będą prowadzone drzwi.

Jeśli nie będą mogli Państwo skorzystać z tego typu drzwi wewnętrznych, wówczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, są nimi drzwi harmonijkowe inaczej nazywane drzwiami łamanymi, często używane w wejściu do kuchni.