Reguły montażu sklejki OSB

Płytka OSB jest niezwykle świetnym materiałem. Do obróbki oraz cięcia sklejki OSB na odpowiedni format przypuszczalnie można zastosować piły stołowej bądź manualnej piły automatycznej. Z powodzeniem też sobie zdoła zwykła piła. Zakupując sklejkę OSB można poprosić o odkrojenie na specjalnym kramie, które zwykle jest tylko do polecenia kontrahenta. Jeśli będziemy pragnęli utworzyć kompozycję z płyty OSB wystarczy jak drzewo skonsolidujemy ze stalą z pomocą zacisków do drzewa lub bretnali pierścieniowych. Ogniwa na sklejce OSB powinny się pojawiać się co naście centymetrów.

Jednakże względnie nie mogą się być bliżej niżeli jeden centymetr od krawędzi. Istnieja także chociażby bardzo poręczne sposobności, czyli mocowanie sklejki OSB z pomocą fachowego spoiwa. Aczkolwiek ten świetny sposób jest niezwykle rzadko stosowany w profesjonalnym tworzeniu modelu. Oprócz tego spoiwo warto użyć do uszczelnienia połączeń między sklejkami o równych bokach.

Gładkie boki warto mocować nie przymocowując ich na styk. Każdorazowa sklejka OSB obliguje pozostawienia zarysowania kilku milimetrowej, albowiem pod działaniem zmianami zrobionymi zamoczeniem, sklejka OSB może zapoczątkować w nieznaczne manewry. Niekiedy również sklejkę OSB przypuszczalnie można zmontować na powszechnie znaną szpachlę gipsową, rozrobioną w gruncie, lecz nie zaleca się rozcieńczać w zwykłej wodzie.