Czym jest nadpotliwość?

Z przesadnym poceniem czyli niezwykle prześladującą przypadłością boryka się mniej więcej naście procent społeczeństwa. Nadpotliwość można wystarczająco nietrudno ocenić jednakże nie ma jednoznacznych norm porządkujących adekwatną ilość produkowanego potu. Przyjęło się mówić, że człek, który egzystuje w łagodnym mikroklimacie, traci blisko jeden litr wody racjonowanej wraz z potem. W zależności od terminu w roku i ruchliwoścu motorycznej przypuszczalnie może urastać albo zmniejszać się miara potu.

Natomiast o nadpotliwości przypuszczalnie można mówić gdy pacjent ma nieustannie mokre dłonie, pachy jak również oblicze skroni. Wielokrotnie jesteśmy wstanie całkowicie sami oszaować czy mamy przesadną potliwość a specjaliści zawsze korzystając z dobrowolnego testu Minora przypuszczalnie mogą hyżo utwierdzić nasze przypuszczania.

Należy sobie jednakowoż uprzytomnić, że nadmierna potliwość to aberracja o tle genetycznym lub dokrewnym. Wzmożona potliwość prawdopodobnie może być także sygnałem choroby tarczycy, konwersjami w ustroju sprzężeniu z menopauzą u kobiet i andropauzą u dżentelmenów jak także może znaczyć zalążki moczówki cukrowej. Nadmierna potliwość może mieć również fundamenty neurologiczne, jak w wypadku zawyżonej potliwości smakowej, czyli podwyższonej potliwości okolicy warg, noska oraz oblicza.