Zdolności kompresora olejowego

Możliwości kompresora olejowego faktycznie można nakreślić na zalążku jego informacji technicznych. Czołowym przymiotem bywa ciśnienie działalności. Tradycyjne kompresory nadają ciśnienie o liczbie do kilku barów, co określa liczbę zezwalającą na scalenie większości maszyn warsztatowych. Prototypy do zastosowań fachowych legitymują się możnością tworzenia bardzo wysokiego ciśnienia w liczbie parunastu barów. Ważnym wymiarem dla użytkowania kompresora olejowego jest moc przerobowa mierzona objętością powietrza, które faktycznie może dostarczyć ekwipunek w okresie wyłącznie jednej sekundzie przy zaplanowanym ciśnieniu. W tym przypadku wszystko zależy od wyekwipowania akcesorium, które będziemy pragnęli zasilić.

Dla właściwej funkcjonalności godzi się zaopatrzyć się w gatunek o wydajności przynajmniej paru litrów na minutę. W przypadku starszej generacji sprzętów będziemy przymuszeni zdecydowaniej ukierunkowywać uwagę na przymusy nabywanych sprzętów, żeby w czasie czynności nie dobiegało do spadków ciśnienia. Na moc przerobową kompresora agitacje ma moc motoru.

Im zwiększona, tym z pewnością więcej będziemy możni wymagać od akcesorium. Specyfika czynności ekwipunku posiada także znaczenie przy typowaniu sposobnej objętości magazynka, która mierzona bywa w litrach.